Rekomendacijos dėl saugaus badmintono treniruočių organizavimo COVID-19 pandemijos metu

Fizinis aktyvumas pandemijos metu yra svarbus veiksnys stiprinant imuninę sistemą, ir tuo mažinant galimybę užsikrėsti koronavirusu.

Vilniaus badmintono asociacija yra už tai, kad būtų galima pandemijos metu sportuoti, laikantis adekvačių reikalavimų ir apribojimų.

Rekomendacinį šių priemonių sąrašą, skirtą treniruočių ir pratybų organizatoriams, pateikiame žemiau.

Kaip pirmą ir esminį žingsnį, rekomenduojame norinčius sportuoti grupinėse treniruotėse pasiskiepyti nuo COVID-19

Taip pat, treniruočių ir pratybų organizatoriai turėtų sportininkus ir kitus asmenis pageidaujančius dalyvauti treniruotėse informuoti, kad turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), jie į varžybų ir pratybų vietą nevyktų.

Tolimesnės rekomendacijos skirstomos į taikomas prieš, per ir po treniruotės.

Prieš treniruotę

  1. Atvykstama dėvint nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną (toliau – kaukės).
  2. Atvykus dezinfekuojamos rankos.
  3. Asmeniui leidžiama dalyvauti treniruotėse tik tuo atveju, kai jis arba jo atstovai prisiima atsakomybę už savo sveikatos būklę.
  4. Durys laikomos atidarytos, kad kuo mažiau žmonių jas liestų.
  5. Matuojama kiekvieno atvykstančio temperatūra.
  6. Atvykti rekomenduojama jau su sporto apranga ir persirengimo kambariuose praleisti kuo mažiau laiko ir laikytis rekomenduojamo atstumo.
  7. Prieš pradedant treniruotę, asmuo pasirašo sveikatos būklės deklaraciją.
  8. Žiūrovai į treniruotę nepriimami.
  9. Rekomenduojama kurti “socialinius burbulus”, t.y. treniruotes lankyti viename badmintono klube, toje pačioje grupėje ir taip sumažinti galimybę pernešti virusą į kitą “socialinį burbulą”.

Treniruotės metu

  1. Sportininkai, kai nesportuoja, pratybų organizatoriai ir aptarnaujantis personalas viso renginio metu dėvi kaukes. Sportininkai (kai jie nesportuoja) ir kiti asmenys yra ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis ir laikosi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių.
  2. Pratybose dalyvaujantiems sportininkams, sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, instruktoriams, organizatoriams ir aptarnaujančiam personalui (toliau – kiti asmenys), sudaroma galimybė tinkamai rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai  ir pateikiama informacija apie higienos (rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.) laikymosi būtinybę;
  3. Sportininkai, kiti asmenys, kuriems pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant palieka pratybų vietą. Pratybų organizatoriui tuo atveju rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808, o sportininkui rekomenduojama susisiekti su savo šeimos gydytoju.
  4. Naudojamasi tik asmeniniu inventoriumi, žaidėjai tarpusavyje nesidalina inventoriumi (pvz. raketėmis)
  5. Remiantis LR Vyriausybės rekomendacijomis, vienam asmeniui užtikrinama ne mažiau 20 kv. m. ploto.
  6. Vienoje badmintono aikštelėje vienu metu gali būti ne daugiau nei 4 sportininkai ir 1 treneris.
  7. Asmenys nesiliečia vienas prie kito, įskaitant ir pasisveikinimus prieš, po susitikimo.

Po treniruotės

  1. Dezinfekuojamos rankos.
  2. Gavus informaciją apie sportininkui, kitam asmeniui, nustatytą COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją), apie tai informuojamas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) ir bus bendradarbiaujama su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis;